Czytam, bo lubi

Nasi uczniowie zaangaowali si w akcj promujc czytelnictwo

"Czytam, bo lubi".

Prace Pauliny Chodak, Sebastiana Misiuka oraz Justyny Kowardziej
ukazay si w "Kurierze Porannym".
Dostpne s rwnie w wersji internetowej:
Praca Pauliny Chodak
Praca Sebastiana Misiuka
Praca Justyny Kowardziej

Akcja Czytam, bo lubi trwa nadal, tote zachcamy do dzielenia si refleksjami
po lekturze ulubionych ksiek!

Opiekun Edyta Bartoszewicz.


ROK SZKOLNY 2016/2017 - NOWE KONKURSY

  • XVII Regionalny Konkurs Informatyczny
  • V Ogólnopolski Konkurs Logiczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
  • 4. Ogólnopolski konkurs wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "TĘCZA" FOTO

  • ROK SZKOLNY 2013/2014 - NOWE KONKURSY

  • "Próbna matura " z matematyki dla uczniów klas drugich
  • Podlaska mozaika. W poszukiwaniau wspólnoty pogranicza.
  • Szkolny Konkurs Matematyczny
  • KONKURS WIEDZY O FRANCJI I KRAJACH FRANKOFOŃSKICH 2013/2014
  • VIII EDYCJA KONKURSU FRANCOPHONIE POETIQUE "Moja podróż do Walonii"
  • "Kangur Matematyczny 2014"
  • Szkolny przegląd kolęd i pastorałek"
  • Stroik świąteczny"
  • "Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus"- Matematyka Plus
  • Międzynarodowy konkurs Informatyczny "Bóbr 2013"

  • ROK SZKOLNY 2012/2013 - NOWE KONKURSY

  • REGULAMIN Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"
  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS GEOLOGICZNO-ŚRODOWISKOWY "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"
  • Regionalny Konkurs Informatyczny
  • XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • XII edycja konkursu Diversity organizowanego przez Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie
  • Serfuję. Respektuję. Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza do udziału w konkursie!
  • 150 lat Powstania Styczniowego - ekspozycja, dokument
  • Komputerowy Biathlon dla szkół średnich - ogólnopolski konkurs informatyczny
  • Stroiki świąteczne
  • Zapraszamy Anioły do Szkoły
  • Szkolny przegląd kolęd i pastorałek
  • Konkurs "PODLASKA MOZAIKA w poszukiwaniu wspólnoty pogranicza"
  • Konkurs „Piękno Powiatu Bielskiego” – edycja IV (2012 r.)
  • XLIV Olimpiada Języka Rosyjskiego
  • Nasze osiągnięcia w olimpiadach
    oraz konkursach przedmiotowych i artystycznych


    ROK SZKOLNY 2014/15


    1. Konkurs wiedzy o Francji
    2. Konkurs odbył się 26 lutego 2015r. w VI LO w Białymstoku,
      wzięły w nim udział 3 uczennice:
      Edyta Kowardziej, Mariola Bolesta i Iza Chowańska.
      Wyniki będą dostępne po rozstrzygnięciu konkursu - trzymamy kciuki za nasze uczestniczki.

    ROK SZKOLNY 2013/14


    1. Konkurs matematyczny "Olimpiada wiedzy Archimedes. Plus"
    2. Konkurs odbył się 8 listopada 2013r. wzięło w nim udział 24 uczniów.
      Siedmiu uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata:
      • Julia Bzowska kl. I c
      • Cezary Poźniak kl. III c
      • Dominika Ciołek kl. I b
      • Zuzanna Rudko kl. I c
      • Piotr Dzun kl. I c
      • Wojciech Jakubowski kl. II c
      • Agnieszka Oszczepalińska kl. III c
      opiekunowie - Tomasz Sysuła i Halina Sysuła

    3. Miedzynarodowy konkurs informatyczny "Bóbr"
    4. Udział wzięli uczniowie:
      Przemysław Gnatowski kl. IIIc
      Jakubowski Wojciech kl. IIc

      dyplom Przemka
      dyplom Wojtka
      opiekun - Ewa Trzeszczkowska


    ROK SZKOLNY 2012/13


    1. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Alchemik
    2. Tomasz Osmólski, uczeń klasy IIB uzyskał bartdzo dobry wynik - 30 pkt. - maksymalną liczbę punktów w konkursie testowym.

      Dyplomy wyróżnienia otrzymali:

      Weronika Lebiedzińska - 29 pkt.
      Justyna Kowerdziej - 26 pkt.
      Martyna Zawadzka - 26 pkt.
      Czytaj więcej
      Opiekun - Jolanta Jancewicz.

    3. Konkurs filmowy "Pokaż język"
    4. Filmom
      • Agnieszki Bolesty
      • Joanny Bogusz
      • Ewy Szmurło
      przyznano 7 miejsce.
      Organizatorem konkursu był Instytut Dziedzictwa Narodowego
      Czytaj więcej
      (opiekun - Elżbieta Prorok)

    5. "Olimpiada Teologii Katolickiej"
    6. Do etapu centralnego zawalifikowała się:
      • Agnieszka Oszczepalińska kl. IIC
      (opiekun - ks. Paweł Solka)

    7. "Podłaźniczka Bożonarodzeniowa Podlasian"
    8. Konkurs organizowany pod patronatem Kapituły Ziemi Podlaskiej.
      W konkursie wzięły udział prawie wszystkie bielskie szkoły ponadgimnazjalne.
      Nasze Liceum reprezentowali następujący uczniowie:
      • Maciej Kuczyński kl. IC - I miejsce
      • Przemysław Gnatowski kl. IIC - I miejsce
      • Iza Pietrzykowska kl. IC - II miejsce
      • Adriana Kozłowska kl. IIC i Mateusz Słupski kl. IIC.

      Czytaj więcej, zdjęcia
      (opiekun - Edyta Bartoszewicz)

    9. "Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2013"
    10. Do eliminacji okręgowych zawalifikowali się:
      • Natalia Andrejuk kl. IIIB
      • Izabela Demianiuk kl. IIC
      • Cezary Poźniak kl. IIC
      • Mateusz Romańczuk kl. IIC
      (opiekun - Grażyna Wdowiak)

    11. V miejsce w "Komputerowym Biathlonie dla szkół średnich" - Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
    12. W konkursie wzięła udział drużyna "Kościuchy"w składzie:

      • Jakub Rombel kl. IIC
      • Przemysław Gnatowski kl. IIC
      • Adam Jakubowski kl. IIIC
      • Wojciech Jakubowski kl. IC

      Dyplomy:
      Kuby Rombla
      Przemka Gnatowskiego
      Adama Jakubowskiego
      Wojtka Jakubowskiego
      Czytaj więcej...

      (opiekun - Ewa Trzeszczkowska)

    13. Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS - etap wojewódzki
    14. Uczestnicy:
      • Martyna Zawadzka kl. IIIB
      • Marta Żurakowska kl. IIIB
      (opiekun - Małgorzata Olszewska)
      Czytaj więcej, zdjęcia

    15. Ogólnopolski Konkurs Eko-Planeta
    16. Uczestnicy konkursu Eko - Planeta "Skrzydlaci mieszkańcy mojej okolicy":
      • Magdalena Łapińska kl. IIB
      • Mateusz Hilarski kl. IIB
      • Piotr Filipek kl. IC
      • Borowski Przemysław kl. IC
      Uczniowie wykonali albumy.
      Czekamy na wyniki :))
      (opiekun - Małgorzata Olszewska)
      Czytaj więcej, zdjęcia

    17. Jakub Rombel kl. IIC, Przemysław Gnatowski, Adam Jakubowski i Wojciech Jakubowski biorą udział w Komputerowym Biathlonie dla szkół średnich - Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
    18. Zobacz wyniki konkursu

      Czytaj więcej o konkursie
      (opiekun - Ewa Trzeszczkowska)

    19. Jakub Rombel kl. IIC został wyróżniony
      w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym
      "Interaktywny produkt IT"

    20. Kuba wykonał animację związaną tematycznie z akcją
      "Bezpieczne Wakacje"
      Kuba gratulujemy!!!

      Wyniki konkursu, praca Kuby, zobacz
      (opiekun - Ewa Trzeszczkowska)

    21. Wojewódzki konkurs "Babcia, Dziadek i Ja"
      • Jakub Rombel kl. IIC - III miejsce w Wojewódzkim konkursie
        "Babcia, Dziadek i Ja"
      • (opiekun - Ewa Trzeszczkowska)

      • Renata Kozłowska - wyróżnienie

    22. "Test Matematyka Plus"
    23. Udział wzięło 24 uczniów.
      • Adam Jakubowski kl IIIc – laureat II stopnia
      • Bartłomiej Hryniewicki kl III c - laureat III stopnia
      • Tomasz Stepaniuk kl III c i Martyna Zawadzka kl III b – laureaci IV stopnia.
      (opiekunowie - Halina Sysuła, Tomasz Sysuła)

    24. "Kangur Matematyczny 2013"
    25. udział wzięło 15 uczniów.
      Wojciech Jakubowski kl I c- Wyróżnienie
      (opiekun - Tomasz Sysuła)

    26. "Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II"
    27. W konkursie wzięło udział 20 uczniów: 13 z klas pierwszych i 8 z klas drugich.

      Najlepsze wyniki wśród uczniów klas pierwszych uzyskali uczniowie:
      1. Michalina Słomińska– kl. I b - I miejsce
      2. Wojciech Jakubowski – kl. I c - II miejsce
      3. Natalia Fiedorowicz – kl. I a - III miejsce

      Najlepsze wyniki wśród uczniów klas drugich uzyskali uczniowie:
      1. Przemysław Gnatowski – kl. II c - I miejsce
      2. Cezary Poźniak– kl. II c - II miejsce
      3. Aneta Karpuk– kl. IIb - III miejsce
      4. Tomasz Osmólski– kl. IIb - III miejsce
      5. Dariusz Krasowski– kl. IIc - III miejsce
      (opiekunowie - Halina Sysuła, Tomasz Sysuła)

    28. Natalia Andrejuk IIIB - zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych
      XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego.
    29. Gratulujemy!!!
      (opiekun - Grażyna Wdowiak)

    30. XXXVI Olimpiada Języka Francuskiego
      • Marlena Wiercińska IIID - zakwalifikowała się do etapu regionalnego OJF
      Marlena na etapie szkolnym w grupie klas nie-dwujęzycznych zdobyła odpowiednią liczbę punktów i zakwlifikowała się do etapu regionalnego. Gratulujemy!!!
      (opiekun - Krystyna Zielinko)

    31. Nutka Poliglotka
      • Małgorzata Priebe ID - II miejsce w Polsce w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej - Nutka Poliglotka 2012
      Małgorzata reprezentowała Bielski Dom Kultury. Instruktor p. Justyna Porzezińska. Wyniki konkursu

    32. Konkurs fotograficzny „Muzeoklatki - Kategoria I (dzieci i młodzież) Nagroda
      • Jakub Rombel IIC

      czytaj o konkursie

    33. "Jan paweł II w oczach dziecka"- VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży.
      • Patrycja Piórkowska otrzymała nagrodę
      • Renata Kozłowska zajęła V miejsce
      Etap diecezjaly.
      (opiekun - ks. Paweł Solka)

    ROK SZKOLNY 2011/12


    1. Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym - LAUREAT
      • Tomasz Osmólski IB
      (opiekun - Andrzej Jarząbek)

    2. "eDukacja z Panem T.K.I.-em - przewodnik multimedialny"- konkurs informatyczny - LAUREAT - I miejsce w POLSCE
      • Jakub Rombel IC
      Czytaj więcej, zdjęcia
      (opiekun - Ewa Trzeszczkowska)

    3. "Palma Wielkanocna Podlasian" - konkurs dla uczniów szkół powiatu bielskiego.
      • kategoria palma - Marta Żurakowska – I miejsce
      • kategoria stroik - Judyta Guz, Karolina Piotrowska
        i Magdalena Szurbak I miejsce,
      • kategoria palma - Joanna Wojno – III miejsce
      (opiekun - Edyta Bartoszewicz)

      Czytaj więcej, zdjęcia

    4. XLIII Olimpiada Języka Rosyjskiego - wyróżnienie:
      • Natalia Andrejuk IIB

    5. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
    6. Do eliminacji powiatowych przeszli:
      • Sebastian Górski IF
      • Patrycja Laszewicz IID
      • Adrian Rzepniewski IIC
      • Krzysztof Puchalski IIC
      I miejsce zajął Adrian Rzepniewski IIC i zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich.
      (opiekun Marzena Pogorzelska - Ciołek)

    7. Szkolny etap Olimpiady wiedzy o HIV/AIDS
    8. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
      • Martyna Zawadzka IIB
      • Bartłomiej Waszkowiak IIB
      • Barbara Abramczuk IC
      • Izabela Demianiuk IC
      • Marta Zurakowska IIB
      (opiekun - Małgorzata Olszewska)

    9. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-Planeta" pt."Fascynująca przyroda polskich lasów"
    10. W konkursie udział wzięły:
      • Estera Misiuk IB
      • Magdalena Łapińska IB
      • Agnieszka Leonkiewicz IB
      • Agata Hryniewicka IB
      (opiekun - Małgorzata Olszewska)


    11. XXII Olimpiada Teologii Katolickiej - szczebel diecezjalny:
      • Agnieszka Oszczepalińska IIC
      • Edyta Anna Paszkowska IIIA
      (opiekun s. Wioletta Boroń)

    12. Ogólnopolska Olimpiada "Myśli Jana Pawła II" - etap wojewódzki:
      • Tomasz Osmólski IB
      • Marta Osmólska IB
      • Marta Żurakowska IIB
      (opiekun s. Wioletta Boroń)

    13. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap wojewódzki:
      • Agnieszka Oszczepalińska IC
      • Karol Rzepniewski IC
      • Adam Jakubowski IC
      (opiekun s. Wioletta Boroń)

    14. Ogólnopolski konkurs "Bóbr":
    15. udział brali:
      • Jakub Rombel IC
      • Przemysław Gnatowski IC
      (opiekun - Ewa Trzeszczkowska)

    16. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy:
    17. udział brali:
      • Karolina Małgorzata Hryniewicka IID
      • Agata Bubel IID
      (uczennice przeszły do następnego etapu konkursu - 28 kwietnia 2012r. zaprezentują się w Białymstoku)