Czym są spalacze tłuszczu i jak pozytywnie mogą wpłynąć na nasz organizm?

Posted by

Spalacze tłuszczu to suplementy, które mają pomóc w utracie wagi. Mogą być również nazywane termogenikami czy wzmacniaczami metabolizmu.

Dla kogo mogą okazać się pomocne?

Spalacze tłuszczu mogą być pomocne dla osób, które mają problemy z utratą wagi poprzez samą dietę i ćwiczenia. Nie są to jednak magiczne pigułki. Nadal musisz dokonywać zdrowych wyborów w zakresie diety i stylu życia.

Zawartość

Spalacze tłuszczu zawierają składniki, które celują w komórki tłuszczowe w Twoim organizmie i sprawiają, że uwalniają one więcej energii w postaci ciepła. Nazywa się to lipolizą. Celem jest zwiększenie ilości kalorii spalanych każdego dnia, co z czasem może doprowadzić do utraty wagi.

Działanie

Innym sposobem działania niektórych spalaczy tłuszczu jest blokowanie wchłaniania tłuszczu w jelitach. Zapobiega to dodawaniu dodatkowych kalorii do całkowitej ilości kalorii przyjmowanych codziennie przez organizm.

Niektóre spalacze tłuszczu zawierają substancje pobudzające, takie jak kofeina, które mogą pobudzić Twój metabolizm i sprawić, że będziesz się częściej pocił podczas ćwiczeń – dwie rzeczy, które pomogą Ci spalić więcej kalorii w ciągu dnia.

Sposób zażywania

Spalacze tłuszczu mogą być przyjmowane w postaci tabletek, proszków lub płynów do picia, choć większość z nich ma postać tabletek.