Jakie są wskazania do techniki Bowena?

Posted by

Technika Bowena jest metodą osteopatyczną, która holistycznie wpływa na poprawę stanu zdrowia człowieka. Jest dedykowana wielu osobom, które walczą z codziennymi dolegliwościami. Zobacz jak działa i kiedy warto się na nią zdecydować.

Wskazania do terapii metodą Bowena

Metoda Bowena działa holistycznie, uruchamiając naturalne procesy regeneracji  i naprawy organizmu. Z tego względu dedykowana jest wielu osobom, które cierpią na różnorodne dolegliwości. W pierwszej kolejności powinny skorzystać z niej osoby, które doświadczają długotrwałego i uciążliwego bólu związanego z nadmiernym napięciem mięśni albo przebytymi urazami. Doskonale sprawdzi się również w przypadku migreny i innych bólów neuropatycznych.

Oprócz wpływu na ludzką fizjologię, metoda Bowena poprawia także funkcjonowanie psychiki. Dlatego warto zdecydować się na nią, jeśli borykamy się z codziennym stresem oraz zaburzeniami snu.

Dla kogo jest metoda Bowena?

Metoda Bowena polega na stymulacji naturalnej regeneracji, do której posiada zdolność każdy organizm. W związku z tym jest terapią łagodną, którą mogą stosować praktycznie każdy: od dzieci i młodzieży, poprzez kobiety w ciąży, a kończąc na osobach starszych i zmagających się z różnymi chorobami przewlekłymi.

Jak wygląda terapia?

Metoda Bowena jest przy tym bardzo prosta i polega na współpracy terapeuty oraz pacjenta. Pacjent ma wykonywać jedynie wdechy i wydechy, a jego ruchami steruje terapeuta, co zapewnia największy komfort i bezpieczeństwo. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat jeszcze więcej, zapraszamy pod adres https://manualclinic.com/technika-bowena/.