Kto dzwoni?

Posted by

Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, którzy żyją w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, o ile na ekranie telefonu pojawia się nieznana kombinacja liczb. Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie lubimy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku biec na komisariat, bo w końcu nie każde dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, który jedynie wymienił telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki lub od razu skorzystać ze strony, jaka zajmuje się testowaniem i sprawdzaniem różnych numerów. Ona tylko pokaże nam samym, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, który chce naszej porady.