Nasiona marihuany – jak i gdzie przechowywać?

Posted by

Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie nasion w tym samym opakowaniu, w którym je kupiłeś. Im mniej będą miały dostępu do świeżego powietrza i wilgoci, tym dłużej przetrwają w Twojej kolekcji. Warto przechowywać je wewnątrz szczelnie zamykanych pojemników plastikowych, które nie będą wywoływać żadnych oddziaływań chemicznych. 

Z dala od słońca – czyli w miejscu zacienionym 

Promienie świetlne wywołują zgubny wpływ w kontakcie z nasionami. Uszkadzają ich łupiny, powodują powolne obumieranie materiału biologicznego, a w dalszej konsekwencji mogą doprowadzić do zniszczenia ziarenka. Mogą też spowodować ich wykiełkowanie. Dlatego hodowcy i kolekcjonerzy przechowują swoje nasiona w zaciemnionych miejscach – zamykanych na klucz szufladach lub półkach. Także pojemniki wyposażone w wieczko – takie jak skrytki, sekretarzyki, organizery – mogą zostać wykorzystane w przechowywaniu nasion. 

Temperatury i ich wahania 

Ekspozycja na wysokie lub niskie temperatury również może zaszkodzić ziarnom. Wybierając miejsce do lokalizacji swojej kolekcji, warto unikać bezpośredniego sąsiedztwa kaloryferów, grzejników, a także lodówek i innych sprzętów AGD, które w trakcie działania emitują ciepło. Ponadto szkodliwe są także dobowe wahania temperatur.

Nasiona marihuany warto przechowywać również z dala od okien i innych źródeł przeciągów. Najlepszym wyborem będzie umieszczenie ich wewnątrz szuflady lub w głębi półki, gdzie zmienne czynniki dobowe będą miały jak najmniejszy wpływ na ich stan.